Startujący Dreamliner - plakat premium

Często aranżując wnętrza własnego domu popadamy w schematy, które podpowiadają nam katalogi firm meblarskich. To nic dziwnego, łatwo zaakceptować dobre rozwiązania. Jednak aby dodać takim projektom indywidualnego charakteru, potrzebujemy czegoś więcej. Czymś takim mogą być np. stylowe plakaty z widokami.

Jakie pejzaże i widoki wybrać?


Pod względem wyboru form, jakie chcielibyśmy zawiesić na ścianie salonu, warto zdać się na własną intuicję. Nie znaczy to jednak, że podyktowany intuicją wybór, nie może być wsparty kilkoma radami, które sprawią, że będzie on bardziej świadomy.
Dopasowanie plakatów z widokami do stylu i aranżacji wnętrza, nie jest wcale trudne. Ważne jednak, żeby unikać połączeń kolorystycznych, które do siebie nie pasują. Czym innym bowiem jest kontrast, pozwalający uwypuklić jaskrawość plakatu, znajdującego się w spokojnym otoczeniu, na delikatnym tle, a czym innym niedopasowanie kolorów.

Pejzaże i widoki dopasowane kolorystycznie


O wiele bezpieczniejsze od zabaw z kontrastami, jest stworzenie aranżacji, w której stylowe plakaty z widokami utrzymane są w podobnej barwie, co ściany i pozostała część aranżacji. Dopasowanie jest o wiele łatwiejsze, ponieważ wybór ogranicza się wówczas do tych kolorów, które już w danym wnętrzu dominują.
Wybierając pejzaże i widoki dopasowane do wystroju wnętrza, można odrobinę poeksperymentować z odcieniami. Wówczas plakaty wciąż będą dopasowane, ale podkreśli się ich ozdobny charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *