Rama B1 brązowa orzech drewniana 100x70

Obrazy od wieków towarzyszom nam w mieszkaniach, biurach. Od wieków są niekwestionowaną ozdobą. Musimy jednak pamiętać, że nie tylko obraz się liczy. Dzieło jest kompletne i wygląda estetycznie, gdy obraz i rama do obrazu tworzą nierozerwalna całość. Jak dobrać ramę do obrazu? 

Jaka rama do obrazu? 


Szukając idealnej ramy do obrazu musimy mieć świadomość, że ma ona takie samo znaczenie jak sam obraz. Rama do obrazu nie jest mniej ważna niż sam obraz. Rama i obraz muszą się uzupełniać, tworzyć nierozerwalną całość. 

Styl ramy i obrazu musi być zgodny. Nikt nie odważy się umieścić nowoczesnej sztuki w stylowej ramie drewnianej do obrazu z ozdobami, czy złoceniami, tak jak umieścilibyśmy klasyczny krajobraz, czy portret. Rama drewniana do obrazów pasuje do fotografii, czy grafiki. Oczywiście musi być prosta i delikatna, by swoimi rozmiarami nie zaburzyć proporcji obrazu. 

Ponadczasowa elegancja – rama drewniana do obrazów


W przeszłości stylowe ramy drewniane do obrazu były bogato zdobione. Często kolor złota podkreślał elegancję klasycznego obrazu. Nadal do wnętrz klasycznych cenimy stylowe ramy drewniane do obrazu, które często same w sobie są dziełem sztuki. 

Dziś cenimy sobie przede wszystkim ramy minimalistyczne. Rama drewniana do obrazów to cztery zbite listewki, których zadaniem jest uwypuklenie walorów estetycznych dzieła. Prostota i minimalizm jest mile widziany ww współczesnych wnętrzach. Taki obraz podkreśli industrialny wygląd cegły na ścianie, na której pięknie będzie się odznaczał ulubiony obraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *