Kuchnia to miejsce, w którym musi być czysto i elegancko. Kafelki to najlepsze rozwiązanie, by bez większych problemów utrzymać porządek w kuchni. Czy na pewno? Może warto sprawdzić, cz tapeta jest rozwiązaniem, które warto zastosować w kuchni?

Rodzaje tapet

Od pewnego czasu tapety do kuchni zdobywają coraz większą rzeszę fanów. Dlaczego?

Tapety kuchenne to szybki sposób na ukrycie niedoskonałości ścian oraz metamorfozę kuchni za niewielkie pieniądze. Tapety do kuchni, wbrew powszechnie panującej opinii, są wytrzymałe, zmywalne i wodoodporne.

Dobrym wyborem jest tapeta winylowa, której warstwowa budowa powoduje, że tapety są trwałe, odporne na zarysowania, czyszczenie za pomocą środków chemicznych oraz wilgoć. Zabrudzenia z tapety wystarczy zebrać ręcznikiem jednorazowym,a następnie zmyć mokrą szmatka z dodatkiem płynu do naczyń. Tapeta będzie wyglądała jak nowa.

Kolejnym pomysłem są tapety z włókna szklanego, których trwałość została określona nawet na kilkadziesiąt lat. W przypadku, gdy nadal czujemy się niepewnie możemy zabezpieczyć tapety kuchenne szkłem. Szkło jest wytrzymałe oraz łatwe w utrzymaniu czystości.

Ożywić kuchnię

Fototapeta do kuchni to sposób na wprowadzenie ciekawych wzorów oraz koloru, dzięki którym kuchnia zyska nowy, oryginalny wizerunek. Owoce na ścianie, suszące się zioła, ziarna kawy, czy sielski krajobraz to tylko nieliczne motywy, jakie widzimy na fototapetach do kuchni.

Nietypowy obraz fototapety sprawi, że kuchnia będzie niebanalna i ciekawa. Warto pamiętać, że fototapeta nie powinna być na wszystkich ścianach kuchni. Jedna ściana, starannie wybrana w zależności od obrazu, który przedstawia, w zupełności wystarczy. W tej sytuacji sprawdza się zasada, która mówi, że mniej znaczy więcej.

Wytapetowanie wszystkich ścian w małej kuchni wprowadziłoby chaos oraz optycznie zmniejszyłoby kuchnię, która nie wyglądałaby atrakcyjnie.