ramki na zdjęcia

Bez wątpienia zdjęcia oraz plakaty dodają wnętrzu niebywałej wartości. Nadają indywidualności, poczucia estetyki, a nawet humor właściciela. Jednak ich selekcja i wybór zmusza wyobraźnie do intensywnego działania. Połączenie ich z panującym stylem i historią danego kadru, nie jest takie łatwe, na jakie może się wydawać. Jakimi zasadami kierować się podczas wyboru ramek na zdjęcia?

Kolor i materiał, a uniwersalne modele

Opcja, która sprawdzi się w większości wnętrz, to wybór ramek w kolorze bieli, szarości lub czerni. Te podstawowe kolory będą dobrze zgrywać się z każdym modelem mebli, dekoracjami oraz ścianami. Używając tych barw, zawsze trafimy w gusta. Dzięki temu można pokusić się o prezent dla kogoś bliskiego. Jednak warto przemyśleć materiał, z którego zostały wykonane. Najtańszy plastik nie jest tak spektakularny i łatwo o uszkodzenie mechaniczne. Idealnym modelem zarówno odpowiadającym barwą, jak i budulcem są ramki na zdjęcia drewniane. Klasyka, która zadowoli amatora stylu retro oraz nowoczesnego. Może być nieco droższa, ale za to bardziej wytrzymała i posłuży na lata!

Czy wielkość jest taka ważna?

Puste ściany są bez wyrazu. Żeby dodać wnętrzom trochę wyrazu, warto stworzyć własną mini galerię ścienną. Jako wypełnienie mogą posłużyć najładniejsze kadry, pełne historii, ale nie tylko. Można użyć starych rycin, rysunków, stron gazet, albo sięgnąć po telefon i zamówić nowoczesne wzory plakatów. Żeby wystawa przykuwała wzrok, warto zadbać o otoczenie. Czyste, bez zbędnych rzeczy, które mogą psuć  efekt końcowy. Dodatkowo wybór różnych formatów doda efekt 3D i naturalność. Modne są białe paski naokoło zdjęcia, dzięki temu fotografia będzie pasować do różnych formatów. Zawieszenie jest sprawą indywidualną. Należy jednak zadbać o kompozycję:

  • Zamknięta – wszystkie ramki na zdjęcia będą na tej samej wysokości, tworzy to prosty, klasyczny styl.
  • Otwarta – ramki są na różnych wysokościach, sprawi, że wnętrze będzie bardziej eklektyczne, szalone. Warto zadbać o odpowiednią oprawę wspomnień i udostępnić ją dla każdego oka.