Salon to najważniejsze miejsce w naszym domu. To tu odpoczywamy, spędzamy czas z rodziną, ale również tu zapraszamy gości. Salon to nasza wizytówka. Jak zaaranżować salon, by był ciekawy, oryginalny i jednocześnie przytulny?

Nudna ściana? Nigdy!

Charakter wnętrza tworzą ściany, podłoga oraz dodatki. Chcąc stworzyć ciekawy salon warto zastanowić się, jak zagospodarować ściany. Oczywiście można zostawić je białe, tylko czy to nie będzie nudne?

Tapety 3D na ścianę pojawiły się już jakiś czas temu i są naprawdę kuszącym rozwiązaniem. To dzięki wprowadzeniu do salonu tapety możemy uzyskać ciekawe i niebanalne wnętrze. Trzeba jednak tapetę wybierać bardzo ostrożnie, gdyż jest elementem dekoracyjnym, który ma decydujący wpływ na charakter salonu.

Jak wybrać tapetę do salonu?

Tapeta 3D salon to rozwiązanie, które zdeterminuje wnętrze. Tapeta musi być wybrana zgodnie ze stylem, który panuje w mieszkaniu. Do salonu klasycznego będą pasowały tapety w kwiaty, krajobrazy, czy ozdoby takie, jak kamienie, cegła czy popękana ściana, która weszła przebojem na nasze salony wraz z filozofią wabi sabi.

W salonach, które są nowoczesne i awangardowe sprawdzi się geometryczny wzór, tapeta czarno-biała, czy wizerunek nowoczesnego miasta. Salon w stylu skandynawskim będzie dobrze wyglądał, gdy fototapeta 3D będzie w subtelnych, delikatnych kolorach. Jasna i pastelowa ożywi wnętrze.

Gdzie umieścić tapetę?

Tapety 3D na ścianę są bardzo charakterystyczne. Potrzebują dużo miejsca, by w pełnej krasie pokazać swój urok. Bardzo ciekawie wygląda salon, w którym ściana, na której stoi wypoczynek jest udekorowana fototapetą 3D.

Tapety 3D na ścianę, które dzięki perspektywie powiększają pomieszczenia sprawdza się w mniejszych salonach. Jest to dobry sposób, by optycznie powiększyć pokój i uzyskać kilka dodatkowych metrów.