Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstają niektóre z najbardziej znanych i ikonicznych obrazów? Nawet jeśli nie, to dobrze jest wiedzieć o tym. Widzisz, wiele osób tworzy projekty do różnych celów. Wiele z nich jest do użytku komercyjnego, a inne do artystycznego. Jednak niezależnie od tego, co się dzieje, tworzenie wzorów jest czymś, co wszyscy projektanci powinni wiedzieć, jak to zrobić. Nie jest to coś, czego można się nauczyć w ciągu kilku dni czy nawet tygodni.

Potrzeba czasu, praktyki, poświęcenia i zaangażowania, aby nauczyć się tej umiejętności. Ale zdecydowanie warto się tego nauczyć, ponieważ przyda się w pewnym momencie twojej kariery jako projektant.

Kiedy mówimy o malowaniu wzorów na ścianach, malowanie muralu obejmuje więcej niż tylko rozpylanie farby na ścianie wielokrotnie, aż uzyskasz coś, co przypomina oryginalny projekt. Zamiast tego, prawdziwy artysta maluje konkretne wytyczne, aby każdy, kto widzi jego dzieło, wiedział dokładnie, co chciał osiągnąć z produktem końcowym.

Jak tworzyć wzory na muralach?

Jeśli kiedykolwiek widziałeś profesjonalny mural, zauważyłeś, że nie jest to tylko jeden solidny kolor z kilkoma kształtami tu i tam. Zauważyłeś również, jak pewne obszary wyglądają jaśniej lub ciemniej w porównaniu do innych obszarów. Tak, to są wszystkie elementy, które wchodzą w grę podczas tworzenia projektu muralu. Więc, jak iść o tworzeniu projektu muralu?

Pomysł jest prosty, wystarczy pomyśleć o projekcie lub obrazie, który chcesz stworzyć. Możesz użyć obrazu, który już masz lub jednego, który pobrałeś z Internetu. Kiedy już masz swój obraz w głowie, nadszedł czas, aby go urzeczywistnić.

Można to zrobić równie na dużą skalę lub na mniejszą skalę. Na przykład, jeśli masz obraz ściany na której został wykonany konkretny druk https://www.copyshop.krakow.pl/, którą chcesz pomalować, możesz po prostu namalować go na tej ścianie. To jest mural na dużą skalę.

Ale jeśli masz mniejszą przestrzeń, taką jak pojedynczy pokój lub mały hol, możesz po prostu zacząć malować w określonym obszarze ściany.

Druk – wszystko co potrzebne przed rozpoczęciem prac

Istnieje wiele rzeczy, które musisz rozważyć, zanim zaczniesz proces tworzenia muralu. Jedną z najbardziej istotnych rzeczy jest znalezienie inspiracji. Możesz mieć mnóstwo obrazów w głowie, ale jeśli nie masz żadnej inspiracji, z której mógłbyś czerpać, twoim projektom z pewnością będzie brakowało kreatywności i oryginalności.

Następnie musisz określić swoje cele. Dlaczego tworzysz te murale? Co starasz się osiągnąć? To tylko niektóre z pytań, na które musisz odpowiedzieć, zanim zaczniesz proces tworzenia muralu.