ozdoby na ścianę do salonu

Nowoczesne trendy w aranżacji wnętrz mieszkalnych opierają się na założeniu, że powinny w nich dominować przestrzeń i światło. Zgodnie z tą zasadą w salonie nie może być natłoku mebli. Wystarczy stół, komplet wypoczynkowy, komoda i stolik pod telewizor. Przy tak standardowym wyposażeniu, dla stworzenia oryginalnej aranżacji wykorzystuje się ozdoby zawieszane na ścianach. Nie ograniczają przestrzeni a efektownie dekorują pomieszczenie.

Formy sztuki użytkowej

W dawnych mieszczańskich domach nie mogło zabraknąć na ścianach olejnych obrazów w złoconych ramach. Było to wyrazem pozycji społecznej i zamożności. Obecnie preferuje się innego typu ozdoby na ścianę do salonu (https://www.sfmeble.pl/inspiration/ozdoby-na-sciane-do-salonu). Takie, które mają wysokie walory artystyczne lub określoną symbolikę.

Galeria obrazów w salonie

Nie każdego stać na kolekcjonerskie dzieła sztuki malarskiej. Z powodzeniem zastępują je reprodukcje prac współczesnych twórców. Mogą to być:

  • fotografie artystyczne,
  • grafiki,
  • kolaże,
  • obrazy abstrakcyjne,
  • wizerunki postaci,
  • malownicze pejzaże.

Bez względu na to jakie obraz przedstawia treści, duże znaczenie ma skromna nierzucająca się w oczy ramka. Może być wykonana z wąskich listewek w kolorze kontrastującym ze ścianą znajdującą się w tle. Jeśli kilka obrazów umieści się na tej samej ścianie, powstanie swoista mała galeria współczesnej sztuki.

ozdoby na ścianę do salonu

Całkiem nowe pomysły

Wybór ozdoby na ścianę do salonu nie musi być stereotypowy. Dobrze wyglądają tam trójwymiarowe zawieszki w złotym kolorze. Sprawiają wrażenie jakby były wykonane z cennego kruszcu. Dużym powodzeniem cieszy się dostępny w sprzedaży skarabeusz. W starożytnym Egipcie był on symbolem odrodzenia. Obecnie uważany jest za przejaw optymizmu i nadziei. Z kolei ważka uznawana jest za symbol radości i szczęścia. Złoty koliberek ukazany w locie wnosi do pomieszczenia ruch i dynamikę. Tego typu ozdoby na ścianę do salonu stwarzają dodatkowe efekty wizualne w postaci refleksów świetlnych odbitych od ich połyskliwej powierzchni. Miłośnikom dalekich podróży można kupić w prezencie dekor ścienny w formie mapy kontynentów.