W dzisiejszych czasach za pomocą zwykłych drukarek atramentowych bez żadnego większego problemu można drukować wysokiej jakości zdjęcia. Aby uzyskać satysfakcjonującą jakość, warto jednak dokupić specjalny papier fotograficzny.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na gramaturę papieru, która wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. To właśnie gramatura wpływa na sztywność wydrukowanego zdjęcia, dlatego też warto postawić na papier o gramaturze powyżej 350 g. Przed dokonaniem zakup warto jednak dokładnie sprawdzić, jaką gramaturę papieru fotograficznego jest w stanie obsłużyć nasza drukarka. Kolejnym elementem na który należy zwrócić szczególną uwagę jest powłoka papieru. Mowa tutaj oczywiście o stopniu połysku, który ze względów estetycznych odgrywa ważną rolę. Największym zainteresowaniem cieszą się obecnie papiery fotograficzne o powłoce matowej albo półmatowej. Niektórzy producenci mają jednak w swojej ofercie papier o powłoce perłowej, satynowej albo jedwabnej.

Jaki format?

Oryginalny papier fotograficzny jak łatwo się domyśleć może być dostępny w różnym rozmiarze, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad tym, jaki format nas interesuje. Obecnie standardem jest oczywiście format A4, ale bez żadnego większego problemu można kupić wysokiej jakości papier do zdjęci o formacie A3, A2, A6 oraz B6. Przed dokonaniem zakupu także należy sprawdzić, czy nasze urządzenie drukujące jest w stanie obsłużyć dany format.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *