antyrama

Każdy chce aby jego ulubione zdjęcia lub grafiki wisiały na ścianach, dzięki temu mieszkanie bardziej się wyróżnia. Antyramy to najlepszy wybór kiedy cenimy w sobie proste praktyczne rozwiązania, a dodatkowo chcemy by otoczenie było schludne i nowoczesne.

Jak łatwo oprawić zdjęcie czy pracę graficzną?

Najłatwiejszym sposobem na oprawienie m.in. zdjęć jest antyrama. Oprawa składa się ze szkła albo tworzywa, które jest przezroczyste.
Możemy wyróżnić antyramy, które mogą mieć z przodu:

  • szkło zwykłe;
  • szkło antyrefleksyjne;
  • plexi antyrefleksyjne.

Z tyłu znajduje się najczęściej płyta pilśniowa lub wiórowa. Grafikę umieszcza się między płytą a szkłem, a całość łączy się przy pomocy metalowych spinek. Tylna część jest przystosowana do zawieszenia na ścianie, a przednia zaś chroni obraz przed czynnikami zewnętrznymi.

Czym się antyrama różni od innych opraw?

W przeciwieństwie do innych obramowań, nie posiada ona wystających zewnętrznych krawędzi, dzięki czemu świetnie się sprawdza kiedy mamy obraz o mniejszych rozmiarach, gdyż brak dodatkowe obrabowania, optycznie powiększa grafikę.

Antyramy najczęściej wykorzystuje się do oprawiania m.in. dyplomów, certyfikatów, plakatów czy fotografii.
Antyramy są stosunkowo tanie (cena jest znacznie niższa od ram aluminiowych czy z drewna).
Dodatkowo za ich pomocą można podkreślić wyrazistość fotografii lub grafiki.
Warto pamiętać, że oprawy te są dostępne w bardzo wielu rozmiarach, znalezienie tej właściwej do obrazu nie powinno stanowić problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *