Mówi się, że prawdziwy dom musi posiadać w swoim wnętrzu książki, najlepiej w odpowiednio dużej ilości, ponieważ książki nadają duszę i sens istnienia każdemu wnętrzu. Mniej znanym, lecz równie zasadnym stwierdzeniem jest to, które mówi, że w domu lub mieszkaniu musi znajdować się obraz. Ponieważ obraz również podobnie do książek, wprowadza do pomieszczenia nutę tajemniczości i abstrakcyjności, która pozwala nieco zwolnić w szybkim życiu i spojrzeć na nie nieco inaczej.

Dlaczego obrazy są często pomijane?

Tak jak książki nawet siłą rzeczy w wielu polskich domach są obecne, chociażby z powodu konieczności czytania przez dzieciaki lektur, to już obrazy zdarzają się rzadziej, a ich liczba systematycznie maleje. Czym jest to spowodowane?

Głównym winowajcą jest rama do obrazu, która wielu osobą kojarzy się ze starymi, brudnymi i zaśniedziałymi obrazami, które wisiały w domach ich dziadków. Posiadały one często złuszczoną emaliowaną powłokę, odpadające pozłocenia i niedające się żaden sposób wyczyścić zabrudzenia. Nic zatem dziwnego, że mało kto chce mieć takie coś w swoim domu. Jednak czy obraz koniecznie musi posiadać ramę?

Czy ramy do obrazów są konieczne?

Całe szczęście do obrazów ramki wcale nie są wymagane, szczególnie jeśli chodzi o nowoczesne obrazu w stylu abstrakcyjnych, które dodatkowo charakteryzują się większymi rozmiarami.
Idealnym rozwiązaniem do takiego obrazu jest krosno, czyli niewidoczna rama ukryta pod płótnem. Taka forma oprawienia będzie po pierwsze o wiele łatwiejsza w utrzymaniu czystości w mieszkaniu, a po drugie znacznie uwydatni i wyeksponuje sam obraz.

Jedyną sytuacją, gdy oprawienie w ramę będzie konieczne, to posiadane płótna, które już wcześniej posiadało ramę i przez to posiada na swoich brzegach powstałe od niej odbarwienia, która po prostu wyglądają bardzo nieestetycznie. W każdym innym wypadku można wybrać krosno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *